معرفی رشته کامپیوتر

رشته ی علوم کامپیوتر یکی از کلاسیک ترین رشته های کامپیوتر است که برمبانی و اصول کامپیوتر تاکید دارد این رشته پل ارتباطی بین دانش کامپیوتر و ریاضی است مهمترین هدف این رشته دستیابی به بهترین الگوریتم های موجود برای روش حل مسئله در کمترین زمان و با کمترین میزان خطا و بیشترین دقت است. در واقع هدف این رشته آموزش افراد متخصص در کامپیوتر است که با دید ریاضی تر و منطق ریاضی به حل مسائل مطرح شده در علوم کامپیوتر بپردازند. بنابراین در این رشته هدف برنامه نویسی نیست اگرچه برنامه نویسی و زبان های آن لازمه ی کار هستند. با این حال در این مقاله به توضیحاتی درمورد بازارکار رشته علوم کامپیوتر می پردازیم

بازار کار رشته ی علوم کامپیوتر به چه قسمت هایی تقسیم میشود؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم رشته ی علوم کامپیوتر یکی از کلاسیک ترین رشته های کامپیوتر است و گستردگی زیادی دارد و دانشجویان میتوانند در گرایش های مختلف آن مشغول بکار شوند.

در مقطع کارشناسی رشته ی علوم کامپیوتر گرایش خاصی ندارد و دانشجویان میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد گرایش تخصصی خود را انتخاب کرده و وارد بازار کار شوند که این گرایش ها عبارتند از:

سیستم های هوشمند

محاسبات عملی

سیستم های کامپیوتری

نظریه محاسبات و هوش مصنوعی

فارغ التحصیلان این رشته با کسب توانایی بیشتر در دروس مبانی کامپیوتر-طراحی الگوریتم-بهینه سازی خطی-نظریه محاسبه-مبانی منطق و زبانهای برنامه نویسی می توانند در رشته ها و گرایش های کاری مانند پژوهشگر علوم کامپیوتر – برنامه نویس-کارشناس پایگاه داده ها- مدیر شبکه-مدیر امنیت اطلاعات – طراح وب و…جذب بازار کار شوند.